LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arrestime dhe akuza të tjera për inceneratorët/ Çfarë pritet të ndodhë këtë javë

21 Shkurt 2022, 22:17, Aktualitet CNA

Gazetarja Anduena Llabani e fuar në emisionin Opinion ku po flitet për aferën e inceneratorëve dhe hetimin e SPAK tha se këtë javë priten masa sigurimi apo deklarime të personave me përgjegjësi penale lidhur me këtë çështje.

?Besoj që ketë javë do dëgjojmë të dhëna të reja në lidhje me masa sigurimi ose persona të ngarkuar me përgjegjësi penale.

Në të gjitha dëshmitë që janë dhënë prokurorët kanë qenë të kujdesshëm për të marr jo vetëm informacion lidhur me procedurat e tenderimit, po edhe kush kanë qenë personat që duhej të bënin  një kontroll mbi veprimtarinë e këtyre kompanive?, tha Llabani./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga