LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Urdhëroi” Tabakun në komision/ Desada Metaj justifikohet:  Jam pjesë e opozitës

22 Shkurt 2022, 14:15, Aktualitet CNA
“Urdhëroi” Tabakun në komision/ Desada Metaj

Komisioni hetimor i inceneratorëve është shoqëruar me debate të forta, gjatë dhënies së dëshmisë të kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj.

Ky i fundit ju drejtua Tabakut me tone të ashpra, duke i thënë se pyetjet po i merr të gatshme nga Desada Metaj.

Ndërkohë, mediat kanë arritur të fotografojnë një bisedë të anëtares së Autoritetit të Medias Audiovizive, Desada Metaj me kryetaren e komisionit Jorida Tabaku, që rrëfehet shumë qartë se si Tabaku merr udhëzime prej saj se çfarë pyetjesh duhet t?i drejtojë kryebashkiakut Erion Veliaj.

Pas publikimit të tyre, ka ardhur reagimi i Desada Metajt, e cila në një postim shkruan se do të jetë pjesë e komisionit, edhe pse në shkelje të ligjit, pasi sipas saj është pjesë e opozitës.

?Ermonela Felaj, përfaqësuese e Partisë Socialiste në komisionin hetimor të inceneratorëve ka shprehur shqetësimin për prezencën time në këtë komision meqë si e votuar nga parlamenti për AMA-n nuk e lejon ligji. Pra këta dashnorët e zbatueshmërisë së ligjeve, që me këto ligje kanë vjedh dhe abuzuar miliona euro me inceneratorët u intimidokan nga prezenca ime pa të drejtë fjale… duket që i kanë punët në vijë. Sa për vendin në bordin e AMA-s, ato janë vende të opozitës dhe i takojnë asaj. Nëse shqetësohen dhe për kaq mund të kërkojnë largimin. Votat i kanë. Ama përgjegjësisë për korrupsionin nuk i shpëtojnë dot! Sa për të bërë opozitë me këtë qeveri le të qartësohen se do vazhdoj çdo ditë“, tha Metaj./E.K-CNA.al

Foto-Desada Metaj ?urdhëron? Tabakun/ I dërgon pyetje të gatshme, mesazhe dhe nga analistët

 

 

Lajmet e fundit nga