LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasjet mes policisë dhe banorëve tek 5 Maji/ Reagon Gledis Nano

22 Shkurt 2022, 11:38, Aktualitet CNA
Përplasjet mes policisë dhe banorëve tek 5 Maji/ Reagon Gledis

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka reaguar për përplajset mes banorëve dhe policisë tek 5 Maji.

Nano deklaroi se se efektivët e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën dhe kanë marrë mjekimin e duhur.

?Nuk jemi këtu për ?5 Majin? megjithatë punonjësit e policisë që janë lënduar në operacionin për prishjen e di objekteve kanë marrë ndihmën e parë mjekësore dhe janë jashtë rrezikut për jetën. Ka edhe tre punonjës të policisë bashkiake që janë lënduar. Edhe ata janë jashtë rrezikut. Kanë marrë ndihmën mjekësore dhe kanë lënë spitalin?, u shpreh ai.

Gjithashtu kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka theksuar se testi i drogës në radhët e efektivëve të policisë, vijon. Ndër të tjera, Nano ka paralajmëruar se shumë shpejt do të goditen grupe kriminale.

?Testi i drogës do të vazhdojë dhe sot kemi bërë një njoftim publik për këtë gjë?, theksoi ai./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga