LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Tensione te “5 Maji”/ Banorët gjuajnë me gurë, policia ndërhyn me gaz lotsjellës

22 Shkurt 2022, 08:28, Aktualitet CNA

Ndërhyrja e IKMT për të shembur banesat në lagjen ?5 Maji? në Tiranë, është shoqëruar me tensione dhe përplasje të forta, pasi banorët e kësaj zone vijojnë rezistencën, për të mos lejuar shembjen e shtëpive të tyre.

Edhe sot është parashikuar që të prishen dhjetëra shtëpi, ndërsa banorët janë bërë bashkë dhe kanë kundërshtuar edhe me forcë policinë dhe IKMT.

Sikurse shikohet edhe në fotot më poshtë, banorët kanë qëlluar me gurë ndaj fadromave të IKMT.

Ndërkohë nga ana tjetër forca të shumta policie janë në zonë të cilët po përpiqen të largojnë banorët nga banesat e tyre.

Ndërsa nga ana e policisë mësohet se është përdorur edhe gazi lotsjellës, ndaj banorëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga