LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit/ Arrestohet kryeinspektorja e IMT

22 Shkurt 2022, 08:48, Aktualitet CNA

Policia ka vënë në pranga kryeinspektoren e IMT, Romina Pulaj. Pulaj është arrestuar pasi ka lejuar të ndërtohet objekt pa leje, duke shpërdoruar kështu detyrën.

Ndërkohë është shpallur në kërkim shtetasi P. P., 66 vjeç, pasi ka ndërtuar në mënyrë të paligjshme një pallat 7-katesh (në ndërtim e sipër), në lagjen nr.1, në qytetin e Sarandës.

Njoftimi i policisë

Finalizohet me sukses operacioni policor ?HESHTJA?.Vendoset sekuestro preventive për pasurinë e paluajtshme, pallat 7-katësh.

Operacion i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Sarandë, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë.Arrestohet kryeinspektorja e IMT Sarandë, për shpërdorim detyre. Shpallet në kërkim pronari i objektit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, pas një pune hetimore 3-mujore, kanë bërë të mundur dokumentimin e plotë ligjor të aktivitetit të kundërligjshëm në fushën e ndertimeve në qytetin e Sarandës dhe kanë finalizuar me sukses operacionin policor të koduar ?HESHTJA?, në kuadër të të cilit u kap dhe u arrestuan në flagrancë shtetasja:

? R. P., 31 vjeçe, me detyrë kryeinspektore e Inspektoriatit Vendor të Mbrojtjes së Territorit pranë Bashkisë Sarandë.

Si dhe u shpall në kërkim shtetasi P. P., 66 vjeç, pasi ka ndërtuar në mënyrë të paligjshme një pallat 7-katesh (në ndërtim e sipër), në lagjen nr.1, në qytetin e Sarandës.

Materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprat penale ?Shpërdorim i detyrës? dhe ?Ndërtimi i paligjshëm?./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga