LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mezi pres të shkoj nesër të dëshmoj”/ Rama për Komisionin Hetimor: Më ndiqni!

22 Shkurt 2022, 17:58, Aktualitet CNA
“Mezi pres të shkoj nesër të dëshmoj”/ Rama

?Të paktën iu krijua një mundësi?, Rama flet për Komisionin e Inceneratorëve: Mezi pres të shkoj nesër, më ndiqni!

Kryeministri Edi Rama pritet të dëshmojë nesër para komisionit hetimor për inceneratorët në orën 12:00.

Në takimin e tij në Durrës për ?Këshillimin Kombëtar? kryeministri Rama deklaroi se mezi pret të shkojë nesër, ndësa ftoi dhe qytetarët ta ndjekin.

?Temat janë të gjitha njerëzore, të jetës së përditshme. Kështua duam të jenë gjithmonë, ta kthejmë në një praktikë të përvitshme. Për të pasur komunikim më të afërt me njerëzit. Kur vjen puna në Kuvend është e pamundur.

Aq më tepër që tani është komplikuar situate, është bërë një gjë që askush nuk e imagjinonte. Disa kohë më parë, dhe gara është bërë shumë më e egër, por jo në kuptimin e argumenteve.

Bëhen debate kush je ti e klush jam unë, kush ka vjedhur më shumë. Përtej kësaj problematike që po ndodh në atë komision, u krijua një mundësi për të parë që e vërteta është diçka krejt tjetër. Mezi po pres që të shkojë nesër! Po nuk patët punë më të mirë për të bërë mos e humbni nesër?

 

Lajmet e fundit nga