LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Njerëzit duan politikë”/ Ish-ministri tregon pse demokratët janë me Berishën

7 Shkurt 2022, 08:32, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar situatën politike në PD.

Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se ish-kryeministri Berisha i mbledh njerëzit me një ?fërshëllimë?, kjo sipas tij sepse njerëzit duan politikë.

Sa i takon Bashës, ai thekson se ?Të korruptuarit e bunkerit me shumë mundim dhe shpenzim mbledhin pak, shumë pak njerëz të gënjyer ende?.

?Me një fërshëllimë i mblidhen njerëzit doktorit. E ç?a t?mbledhme! Tumllas. Pa asnjë sforco. Të gjithë shfaqen në vendin dhe orën ku është caktuar takimi. Pavarësisht në është në Tiranë, Durrës, Vlorë, Sarandë, Dibër, Korçë apo Shkodër.

Shkojnë me qejf dhe me entuziazëm. Pa asnjë frikë. Krejt të lirë. As e qeth njeri për nongratllëqet e sajuara. Thonë çtë duan ashtu si e dinë.

Të korruptuarit e bunkerit me shumë mundim dhe shpenzim mbledhin pak, shumë pak njerëz të gënjyer ende. Pushteti që e ka zënë halli me këtë vemje politike, dërgon mercenarë mbushës sallash dhe policë sigurisht.

Bëjn si amerikanë, po në fakt janë amerikanllenj. Vetëm hedhin gurë në lanë me shpresë të hidhet ndonjë budalla për ta gjetur.

Po kur vetëquhen ?e ardhmja?!?

Mu në t?ardhme!

Njerëzit duan politikë që ngjall shpresë jo opozitë që mbyllet në bunker e ruhet me policë pushteti ndërkohë që fryhet në para korrupsioni.?-shkruan Ylli Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga