LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Po bën lojëra’/ Endira Bushati paralajmëron goditjen e fortë për Bashën

26 Janar 2022, 19:15, Politikë CNA

Ish-anëtarja e Kryesisë së PD-së, Endira Bushati, ka paralajmëruar të tjera dorëheqje pas asaj të Drejtuesit Politik të Qarkut të Shkodrës Helidon Bushati.

Në një dalje televizive, Bushati theksoi se Basha tani është braktisur totalisht nga demokratët dhe se për emërimin e Alibeajt kanë lindur barcaleta tashmë në Shkodër.

?Basha është braktisur nga demokratët, ka pak njerëz përreth. Në Shkodër kanë lindur barcaleta për emërim të Alibeajt. Kjo është t?i çosh Shkodrës një njeri që nuk njeh as strukturat, as historinë e atij qyteti thellësisht demokrat. Zoti Bushati mori këtë vendim dhe unë besoj se edhe deputetët e tjerë do marrin këtë vendim. Elektorati i djathtë në Shkodër nuk pranon njerëzit e afërt të Lulzim Bashës. Në Shkodër nuk ka shanse që të krijohet ndonjë realitet me lëvizje të Bashës.

Shkodra ka qenë dhe është me demokratët e vërtetë, Basha bën vetëm lojëra dhe filma. Jam i sigurt se Basha do marrë goditje nga demokratët e Shkodrës dhe Shqipërisë më datë 6 mars. Janë çuar njerëz nga shtrati për të qenë kundër Bashës, sepse janë ndjerë të tradhtuar si demokratë, si shqiptarë e qytetarë. Basha drejton SHPK, bashkëpunon hapur me Ramën e më 6 mars do dalë forcë e katërt politike?, deklaroi Endira Bushati./CNA.al

Lajmet e fundit nga