LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët e dëbuan, Luli e emëron drejtues qarku

26 Janar 2022, 15:01, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha ka emëruar Roland Bejkon si drejtues politik në Gjirokastër.

Vendimi u mor pas përjashtimit të Tritan Shehut nga PD, pas protestës së 8 janarit.

?Në mbështetje të nenit 33 të Statutit të Partisë, ju informoj se Kryetari i Partisë ka caktuar si Drejtues Politik të qarkut Gjirokastër, anëtarin e Kryesisë së PDSH z. Roland Bejko.

Në këtë mënyrë z. Bejko do të jetë edhe Kryetar i Këshillit Koordinues të Qarkut, që është struktura e përhershme me përgjegjësi në organizimin elektoral dhe aksionet e veprimtaritë politike të PDSH në nivel qarku?, thuhet në një njoftim dërguar kryetarëve të degëve nga sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi.

Megjithëse Bejko s?ka fituar asnjëherë në Gjirokastër,  dhe është më pak i votuari historikisht, përsëri Basha i ka besuar.

Kujtojmë që në protestën e 8 janarit, Bejko u dëbua nga selia prej demokratëve që u rrahën nga policia dhe u mbytën me gaz lotsjellës.

Tani Luli ia çon Landin si njeriu që do riorganizojë Gjirokastrën, një mundësi e artë për Rilindjen që PD mos të marrë asnjë mandat në këtë qark./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga