LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha kritika Yuri Kim/ Kaloi nga sekretare ideologike e PS, në zëdhënëse e Lul Bravës

26 Janar 2022, 17:40, Politikë CNA

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha nga takimi në Patos, ka kritikuar ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Berisha tha se Kim herë shfaqet si sekretare ideologjike e PS dhe herë si zëdhënëse e deputetit Lulzim Basha.

“Në një intervistë para 10 ditësh, zonja Kim, e cila siç e shihni kalon nga sekretare ideologjike e PS, në zëdhënëse të Lul Bravës, sipas klimës, po mburrej me investimet amerikane gjatë kohës së saj. Dua t’i them, ne këtu jemi pro amerikanë më shumë se gjithë të tjerët”, u shpreh Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga