LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha: Nuk ka ekonomi, punësim dhe shpresë

26 Janar 2022, 17:04, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha nga Korça është shprehur se Korça ka kundër një qeveri që ndërton skema për të hedhur në kanal djersën e fermervëe.

Sipas Bashës se familjet shqiptare nuk po sigurojnë dot më shumë se një vakt në ditë, duke thënë se nuk ka ekonomi, punësim dhe shpresë.

?Prania juaj në këtë mbremje të ftohtë këtu në Korçë flet kaq shumë, me njerëz përfaqësues të sakrificës së demokratëve, të atyre demokratëve që nuk e mendojnë PD-në si biznes dhe vetëm japin dhe japin. Misioni ynë është të ndërtojmë një shtet funksional që t?u shërbejë njerëzve.

Kjo është jë orë kur fermerët e Korçës kthehen në shtëpi me kokën ulur, jo se lodhen por sepse nuk ka në krah asgjë përveç familjes dhe Zoti, nuk e kanë në krah qeverinë. Ka një qeveri që është kundër tyre që siç u zbulua dhe tani se mbajnë dot gojën mbyllur ndërton skema për të derdhur rrëke djersën e fermesëve në kanal vetëm që një grusht njerëzish të pasurohen.

Sot 1 në 2 familje shqiptare nuk sigurojnë dot me shumë se një vakt të ngrohtë në ditë. Nuk ka ekonomi, s?ka punësim dhe s?ka shpresë” tha Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga