LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Salinaji sulmon demokratët: Janë llum

26 Janar 2022, 17:34, Politikë CNA

Deputeti i video-skandalit erotik, Ervin Salinaji ka sulmuar sërish demokratët. Gjatë takimit në Korçë, Salianji i ka quajtur ata llum dhe se i bashkon shpallja ?non grata?.

?I patë ata vullnetarët e Enverit, 10 veta për turp! Ne jemi demokratë dhe demokratët duan fitore. Ky është geni jonë, ADN-ja jonë. Nuk mund ta pranojmë që ish-doganierë që nuk i kemi parë kurrë, ish-punonjës Tatimet, një bastexhi që më shumë rrinte në burg se sa jashtë, ishte aty për të kërkuar nga një parti aleate për t?u bërë gjasme-aleatë. Këta i bashkon llumi, shpallja non grata, dëmi që dua t?i bëjnë PD-së kudo cep e më cep. Keni parë ndonjë ish-ministër apo nga këta të Foltores që të kenë patur një procedim të vetëm. Ne kemi pasur kosto. Një pjesë duhet të ishin për të dhënë llogari si humbën për herë të parë në zona që PD nuk i kishte humbur për 30 vite me radhë. Kemi shumë për të dhënë, por koha është të dëgjojmë kryetarin?, tha Salianji./ CNA.al

Lajmet e fundit nga