LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama i “dhuron” Bashës, Spiropalin/ "Thirret" në Kuvend Sali Berisha

20 Dhjetor 2021, 10:57, Politikë CNA

Në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë, ?show? i replikave mes kryeministrit Edi Rama dhe Lulzim Bashës, duket se është zëvëndësuar nga ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me parlamentin Elisa Spiropali.

Mesa duket Rama i ka ?dhuruar? Bashës, Spiropalin, për të vijuar me teatrin e tyre në Kuvend.

Kështu seanca e sotme është shoqëruar me replika mes Bashës dhe Spiropalit.

?Ju jeni aleati i Covid, ju jeni si Covid, ju jeni më vdekjeprurës së Covid?-iu drejtua Basha, mazhorancës.

Ndërsa në përgjigjen e saj, Spiropali duket se ?thirri? Berishën në Kuvend.

?Kontrolloni gjuhën, kontrolloni nervin, kontrolloni nervin se nuk jeni në foltore këtu.

E keni lëshuar gjuhën që kur iu lëshuan nervat.

Kufomat non grata mund të vazhdojnë vallen e marrëzisë së tyre, por nuk mund të na marrosin ne këtu?-tha Spiropali, duke shigjetuar Berishen./CNA.al

Lajmet e fundit nga