LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“SHBA përkrah SPAK”/ Yuri Kim: Ju jeni tmerri i kriminelëve

20 Dhjetor 2021, 10:38, Politikë CNA

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, në një konferencë për mediat, ka shprehur të gjithë mbështetjen ndaj SPAK.

Ambasadorja Kim, tha se SHBA mbështet SPAK dhe punën e tyre.

?Më ka lënë shumë mbresa guximi juaj për të hetuar drejtësinë dhe për të dënuar këdo që bie në kundërshtim me ligjin pavarësisht pozicionit të tij. Do tregohesha e pakujdesshme nese nuk do uroja SPAK, për punën në këto dy vite që nga themelimi.

SHBA, përkrah dhe përshëndet SPAK dhe punën e tyre të pa lëkundur?.-deklaroi Kim.

Më tej, Kim tha se prokurorët e SPAK, janë kthyer në tmerrin e kriminelëve.

?Pika kyce është të vazhdojmë të ecim para, pavarësisht të gjithave. SHBA, janë të gatshme për të ndihmuar dhe forcuar partneritetin. Në kuadër të themelimit të SPAK. Ata që mendonin se mund të iknin, se mund të largoheshin se kurrë nuk do të mbaheshin llogaridhënës për veprimet e tyre, ato ditë po marrin fund. Aua të them që jeni kthyer në shpresën e fëmijëve dhe tmerrin e kriminelëve. Jeni heronjtë e fëmijëve dhe shpresa e vendit. Për këtë ju falenderoj?-tha ambasadorja Kim./CNA.al

Lajmet e fundit nga