LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të gjithë nga i pari tek i fundit”/ Basha i “dorëzon” Ramës deputetët e PD?

20 Dhjetor 2021, 10:27, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të këmbëngulë në ?çmendurinë? e tij, për të ashtuquajturn Vetting në politikë.

Nga foltorja e Kuvendit, Basha kërkoi që çdo deputet duhet të shkojë në SPAK, nga i pari tek i fundit.

?Të gjithë nga i pari tek i fundit në SPAK me detyrim?-tha Basha.

Pra, Basha kërkon që çdo deputet, të dalë para prokurorisë.

Por, duket se ?dardha e ka bishtin prapa?.

Në fakt Lulzim Basha është një ndër politikanët e këtij vendi që ka sulmuar vazhdimisht SPAK-un, dhe Reformën në Drejtësi.

Ai pothuajse në çdo dalje mediatike ka thënë se Reforma në Drejtësi është kapur nga Rama, SPAK është i Ramës, e të tjera si këto.

Ndërsa tani, Basha kërkon që të gjithë deputetët ?t?ia dorëzojë? Ramës?/CNA.al

Lajmet e fundit nga