LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Trishtim”/ Shkrimtari i njohur: Ajo që po ndodh në PD, është tragjedi

20 Dhjetor 2021, 09:02, Politikë CNA

Shkrimtari i njohur, Gazmend Kapllani e cilëson një tragjedi për vendin, situatën që po ndodh tani në Partinë Demokratike.

Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se pas totalitarizmit që shkatërroi çdo lloj tradite demokratike, nuk ka të keqe më të madhe për një vend, se sa të mbetet pa opozitë.

?Ajo që po ndodh me PD-në është më shumë komedi se sa drame. Por komeditë në vendin tonë kanë ngaherë zakonin e keq që kthehen në tragjedi. Dhe s’ka tragjedi më të madhe për një vend që kaloi totalitarizëm i cili shkatërroi çdo lloj tradite demokratike të mbetet pa opozitë, sidomos në një periudhë kaq të veshtirë dhe me një qeverisje kaq të keqe.

Trishtim.?-shkruan Kapllani./CNA.al

Lajmet e fundit nga