LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Protestë kundër “Open Balkan” dhe aferës së inceneratorëve/ Berisha vë në lëvizje Opozitën

20 Dhjetor 2021, 08:34, Politikë CNA

Sot  do të zhvillohet një protestë kombëtare kundër megavjedhjes së inceneratorëve dhe paktit anti-kombëtar Rama-Vuçiç.

Protesta është thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha, dhe do të nisë në orën 16.00 nga selia e Partisë Demokratike.

Në orën 16:00, të gjithë protestuesit duhet të mblidhen në selinë e Partisë Demokratike për të vijuar më pas drejt kryeministrisë.

Kjo është protesta e parë e lëvizjes opozitare të drejtuar nga Berisha brenda Partisë Demokratike që lidhet pikërisht me Ballkanin e Hapur, një nismë që ish-kryeministri e ka kundërshtuar që në zanafillën e saj.

Në një deklaratë për mediat pas votimit në referendumin për shkarkimin e Lulzim Bashës, ish kryeministri Berisha deklaroi se nuk do të lejojnë që të zhvillohet vizita Vuçiç për Ballkanin e Hapur.

?Mos ngatërroni anti-kuvendet e thirrura nga Lulzim Brava të mbushur me nxënës, gjer në jo vetëm punonjës por kryetar bashkie në qytete të ndryshme. Ju e patë se si Edi Rama nëse Basha pësoi metamorfozën e bravës, Rama u transformua dhe u bë avokat i tij. Shqiptarët janë të mençur dhe e kuptojnë. Po dridhen themelet e narko-shtetit, u thirr një protestës, e cila është urgjente. Por një axhendë e papritur e Sllobodanit të ri në Tiranë, që është për Ballkanin e Hapur për hegjemoninë serbe. Është një vendosje e Kosovës në presionet e darës së klikave. Shënon një kundërshti të hapur të nismës së Berlinit, është një hapje dhe shndërrim të rajonit në zonë influence të Rusisë. Shqiptarët janë të gjithë në Tiranës në orën 16:00. Kjo protestë ka dhe një qëllim tjetër madhor që të protestohet kundër vjedhjes që po u bëhet qytetarëve, siç po bëhet me inceneratorët. Ku është vërtetuar vjedhja dhe PD nuk ka organizuar një protestë, siç ka bërë kreu i degës së PD në Fier?, tha lideri historik i PD./ E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga