LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paloka mesazh Bashës/ Në PD nuk të mban Rama as ambasadorët

14 Dhjetor 2021, 10:17, Politikë CNA
Paloka mesazh Bashës/ Në PD nuk të mban Rama as ambasadorët

Ish-nënkryetari I Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me zhvillimet në PD, dhe takimin që Lulzim Basha zhvilloi me ambasadorët e akredituar në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka I drejton mesazhe të forta Bashës, ndërsa thekson se në krye të demokratëve nuk e mban as policia e Ramës dhe as ambasadorët.

?Sikur të angazhoheshe kaq shumë sa po angazhohesh për të mbrojtur vulen e karrigen tënde, edhe për të mbrojtur voten e denoncuar ?masakrën zgjedhore? , do ju kishe bërë të paktën një shërbim demokratëve !

Seriozisht e ke që mendon se mund të qëndrosh në krye të demokratëve me ndihmen e policisë së Rames dhe ambasadoreve, kur demokratët të kanë shkarkuar ?!

Ty mbase të bën punë një parti-shoqatë në opozite prandaj lufton kaq fort per vulen, po si mund ta pranojne kete ata demokrate qe prej me shume se 8 vitesh jane nen dhunen dhe persekutimin e Rames ?! Tani po lufton te mbash vulen sepse justifikimin per humbjen e rradhes e ke gjetur : ?Prape fajin e ka Saliu?-shkruan Paloka./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga