LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha çon në Gjykatë ndryshimet në statut/  Caktohet gjyqtarja që do shqyrtojë rastin

14 Dhjetor 2021, 10:16, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është i drejtuar Gjykatës me kërkesës për pasqyrimin e ndryshimeve të statutit të partisë dhe organeve të reja, të zgjedhura në Kuvendin Kombëtar të datës 17.07.2021.

Konfirmimi ka ardhur gazetarja Klodiana Lala, e cila raporton se Gjykata e Tiranës ka regjistruar çështjen dhe tashmë pritet shqyrtimi i saj gjyqësor në bazë të ligjit.

Gjyqtarja e cila do të shqyrtojë këtë kërkesë, është përzgjedhur Blerina Muça./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga