LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘Më kërcënohen vajzat me jetë’/ Berisha: Basha është i sëmurë, s’më ka shkuar kurrë mendja

13 Dhjetor 2021, 21:03, Politikë CNA
‘Më kërcënohen vajzat me jetë’/ Berisha: Basha

Lideri historik, Sali Berisha hodhi poshtë nga akuzat e pabaza që i ka drejtuar kryetari i shkarkuar, Lulzim Basha, se ish kryeministri e ka kërcënuar me jetë për vajzat.

Në një dalje për mediat, Berisha theksoi se Basha është i sëmurë dhe se në një gjë të tillë nuk i ka shkuar mendja kurrë.

Moderatori: Gazetarët të rëndësishëm në Tiranë më kanë informuar se Basha ka informuar ambasadorë se i kërcënohen vajzat me jetë prej Sali Berishës.

Berisha: E kam marrë vesh një gjë të tillë. Kjo është akuza e parë në jetën time që dëgjoj të kësaj natyre. Gjatë fushatës më merr në telefon dhe më thotë që më kërcënuan. Po je në politikë kërcënimet do i presim. I them mos na u fut në këto punë se na dëmton. Më thonë që ka thënë një gjë të tillë. Është i sëmurë se nuk më ka shkuar mendja kurrë./CNA.al

Lajmet e fundit nga