LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama ka humbur gjumin dhe qetësinë”/ Berisha: Revolucioni po merr përpara

13 Dhjetor 2021, 20:09, Politikë CNA
“Rama ka humbur gjumin dhe qetësinë”/ Berisha: Revolucioni

Lideri historik i PD, Sali Berisha deklaroi se jo vetëm Lulzim Basha, por edhe Edi Rama ka humbur qetësinë nga lëvizja e demokratëve për ringritje.

Në një dalje për mediat, ai theksoi se Rama e di që ky revolucion do të drejtohet i gjithi kundër diktaturës së krimit dhe drogës që ai përfaqëson.

“Ajo që po ndodh e tmerron Edi Ramën. Njeriu që ka humbur gjumin dhe qetësinë. Nuk është vetëm pengu i tij, por është pengmarrës Rama. 

Kjo është një lëvizje absolutisht më e fuqishmja në historinë e këtij vendi që drejtohet e tëra kundër diktaturës së bazuar në drogën, krimin, korrupsionin. Kundër narkoshtetit që ka kryemeduzën Edvin Kristaq Rama. Rama e ka të qartë që është një revolucion. Dhe ky revolucion nuk pyet, të merr përpara. Janë vetëm hapat e parë të këtij revolucioni “, tha Berisha./CNA.al 

Lajmet e fundit nga