LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Oferta për lobime dhe kërcënime për të heshtur”/ Berisha: I kam hedhur poshtë me neveri

13 Dhjetor 2021, 20:40, Politikë CNA
“Oferta për lobime dhe kërcënime për të

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se ka patur oferta për heqjen e non grata nëpërmjet lobimit.

Në një dalje për mediat, ai theksoi se ka patur edhe kërcënime nga më të ndryshmet, por që të gjitha i ka hedhur poshtë.

“Oferta të shumëllojta. Oferta për të hequr këtë nëpërmjet lobimit se s’ka asgjë në të. Jo. Kam refuzuar. Oferta për të hyrë vetë në heshtje dhe për të lehtësuar familjarët. Jo. Kam refuzuar. Kam refuzuar oferta, kërcënime nga më të turpshmet, të dokumentuara. I kam hedhur poshtë me neveri. 

E ke dëgjuar kur flet për fëmijët? Gjërat mund të shkojnë të Thesari etj. Le të shkojnë te Thesari. Dëgjoja një zëdhënës të tij në studio, para Kuvendit Basha do të nxjerrë dy gjëra të tmerrshme. Dhe ai tregonte labirinthet e zeza nga të cilat del ai që thoshte një gjë të tillë. Pra, unë nuk kam asnjë lloj lëkundje, s’ka lidhje fare kjo me non grata-n time. Lëvizja që kam ndërmarrë më ka penguar në punën time. 

Sepse më kushton kohë nga mëngjesi e deri në darkë. Unë po shkruaja edhe vëllime, edhe dokumente, dhe do të bëja atë betejë që më takonte të bëja në mbrojtje të dinjitetit tim. Por nuk kam hequr dorë”, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga