LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Çfarë pi Berisha që është kaq energjik”/ Ish kryeministri iu tregon sekretin të gjithë shqiptarëve

13 Dhjetor 2021, 20:37, Politikë CNA
“Çfarë pi Berisha që është kaq energjik”/

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka zbuluar se nga ku i buron e gjithë energjia për të luftuar ende për Partinë Demokratike dhe për të mbrojtur interesat e shqiptarëve.

Në një dalje televizive, Berisha shprehet se ai nuk merr asnjë lloj substance përveç kafes apo çajit.

?Shëndeti mendor është shëndet mendor. Sali Berisha është në një koeficent të shkëlqyer të atij që quhet shëndet mendor. Sali Berisha nuk merr asnjë lloj substance përveç ndonjë kafe dhe çaj, dhe i gjithë potenciali im mendor është i pacënuar siç ka qenë ndoshta edhe 30 vite më pare?, ka thënë Berisha.

Më tej ish kryeministri ka theksuar se e gjithë energjia e tij buron nga dashuria që ka për vendin e tij.

Berisha thekson se nëse qëndron në interes të kombit dhe vendit nuk të mungon kurrë energjia të veprosh dhe t?i mbrosh.

Ju tregoj sekretin gjithë shqiptarëve. Dashuria për këtë vend është pa asnjë diskutim burimi më i pashtershëm i energjisë. Nëse ti rri në funksion të interesave të tu ti zbret në një vend humnerë, por nëse ti qëndron në interes të kombit dhe vendit nuk të mungon kurrë energjia që të veprosh ti mbrosh. Çfarë po bëj unë sot. Ata që mendojnë se e nisa këtë për karrige, gabojnë. Nuk e nisa për karrige, e nisa sepse e pashë situatën e Partisë Demokratike, e pashë se atë që sollëm 30 vite me parë, Edi Rama arriti ta asgjësojë duke mbajtur peng dosje pas dosje Lulzim Bashën”, tha Berisha./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga