LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çlirim Gjata: Basha po ikën gradualisht, Kuvendi shpëtoi PD nga shpërbërja

13 Dhjetor 2021, 20:52, Politikë CNA
Çlirim Gjata: Basha po ikën gradualisht, Kuvendi shpëtoi PD nga

Çlirim Gjata, anëtar i Komisionit të Rithemelimit ë PD i ftuar në “Now” me Erla Mëhillin në Euronerws , tha se Lulzim Basha nuk ka rrugë tjetër përveçse të pranoi vendimin e Kuvendit Kombëtar.

Selia dhe vula thotë ai janë të partisë dhe jo të Bashës, ndaj me zhvillimin e mbledhjes sot në seli është respektuar vendimi i Kuvendit.

?Çfarë ndodhi në Kuvend? Shpëtoi PD nga shpërbërja! Kam qenë i shqetësuar për shpërbërjen por pas Kuvendit mendoj se PD ka shpëtuar nga shpërbërja e bazës?, tha Gjata.

Sipas tij nuk kishte nevojë për të marrë vendim për të shkuar në seli se kjo do të ishte absurde.

Ai parashikon se gradualisht Basha do të pranoi vendimin dhe do të tërhiqet.

?Nuk ka nevojë për dhunë, askush nuk guxon të ushtrojë dhunë. Gradualisht po ikën (Basha), po lë deklaratat dëshpëruese?, deklaroi Gjata./euronews

Lajmet e fundit nga