LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mos ndiqni peng Bashën”/ Berisha thirrje demokratëve

13 Dhjetor 2021, 21:21, Politikë CNA
“Mos ndiqni peng Bashën”/ Berisha thirrje demokratëve

Lideri historik i PD, Sali Berisha iu ka bërë thirrje të gjithë demokratëve të mos ndjekin peng Bashë, pasi ai është njeriu që bën pazare me Edi Ramën.

Sipas Berishës, Basha është një njeri që i ka gënjyer e mashtruar dhjetëra herë dhe demokratët nuk mund të ndjekin një mashtrues.

?Iu bëj thirrje hiqni dorë, bashkohuni mos ndiqni peng Bashën. Largohuni prej tij, nuk jeni deputetë të Lulzim Bashës, as të Sali Berishës jo.

Si mund ti përgjigjesh një njeriu që nuk. Aty ka një histroii mashtrimi. Dy muaj rrehst nga më banalet. Si mund të ndjekin një njeri që i gënjen.

Nuk i lidh asgjë me mashtrues që bën pazare me Ramën.

Pëllumb Seferi është një njeri i ekuliburar , një njeri me merita, nuk mund ti dërgojë këto mesazhe. Më erdhi keq, e ftoj hapur atë të bashkohet. Nuk po e kërcënonte dhe as nuk mund ta kërcënonte njeri.

Unë i kuptoj disa prej tyre. PD kaloi një krizë dhe menduan se në atë krizë u përçamë, kategorisht jo, secili prej tyre nëse do ishte në stadium do fliste do thoshte mendimin e tij, do ishim një familje. I ftoj të gjithë të bashkohen. Ata që ka bërë Lulzim Basha është turp.

Të heqin dorë prej tij. Nuk ka fatkeqësi më të madhe se të mashtrojë një njeri që ka mashtruar 10 herë. Mos ndiqni një njeri që meriton më së shumti fatin e vet?, është shprehur Berisha./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga