LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bylykbashi: Komisioni i Rithemelimit do të punojë në selinë e PD

13 Dhjetor 2021, 21:38, Politikë CNA
Bylykbashi: Komisioni i Rithemelimit do të punojë në selinë

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, pjesë e Komisionit të Rithemelimit të ngritur nga Kuvendi i 11 Dhjetorit tha se ky komision do ta ushtrojë veprimtarinë e tij në selinë e PD.

?Është gjëja më normale që komisioni ta zhvillojë veprimtarinë në selinë e PD. Institucioni i mandatuar nga Kuvendi, organi suprem që transparenca e jashtëzakonshme dhe precizioni ka vërtetuar që ai ishte Kuvendi, ata ishin delegatët, kuorumi ishte, zhvilloi punimet, mori vendimet. Ai ka mandatuar komisionin e përkohshëm. Do t?i zhvillojë këto punime në selinë e PD. Zoti Basha ka zyrën e tij, por të gjithë ne tjerët kemi hapësirat.

Ne do të shkojmë të punojmë sipas nevojës, por objektivi kryesor mbetet referendumi?, tha Bylykbashi nw ?Opinion?./CNA.al

Lajmet e fundit nga