LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Burimet nga SHBA i “raportojnë” Ngjelës?/ Ushtarët rusë dhe detaji që nuk u pa dje në selinë e PD

14 Dhjetor 2021, 08:52, Politikë CNA
Burimet nga SHBA i “raportojnë” Ngjelës?/ Ushtarët

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën që u zhvillua ditën e djeshme në Partinë Demokratike, ku ish-kryeministri Sali Berisha, i shoqëruar nga anëtarët e Komisionit për Rithemelimin e PD, u fut në selinë blu, për të zhvilluar një mbledhje.

Por, sipas Ngjelës Berisha nuk shkoi në PD për mbledhjen, por për të marrë selinë me dhunë.

Në një postim në rrjetet sociale, Ngjela shkruan se Berisha u tërhoq sepse në PD, pa ?supërfuqinë?, sikurse i referohet ai SHBA.

Por, fantazia e Ngjelës nuk njeh kufi. Ai shkruan se sipas ?burimeve të tij?, ?në Shqipëri janë edhe 1800 ushtarakë rusë në ndihmë të Saliut.?

?Pse e la Berisha fushëbetejën dje dhe iku nga selia e Partisë Demokratike me bisht ndën shalë ?

Pse  nuk i  mori dot zyrtarët e Partisë Demokratike me dhunë, pasi hyri brenda Selisë për t?i marrë ato? Ai kështu na kishte thënë.

Saliu ishte shumë i gëzuar kur hyri për të marrë selinë e Partisë Demokratike, por pse iku gjithë frikë?

E dini pse?

Sepse aty brenda pa shenjat e superfuqisë.

Po tani që i pa këto shenja, çfarë do të bëje Saliu?

Asgjë më. Aty e kishte Selinë, pse nuk e mori?

Sipas të dhënave të mia, në Shqipëri janë edhe 1800 ushtarakë rusë në ndihmë të Saliut, pse nuk e mori Selinë?

E thamë: ai iku i trembur, sepse pa aty brenda shenjat e superfuqisë.

Ke humbur Sali; kurse  Basha të akuzoi për krimet që ke kryer. Më mirë vonë, se kurrë!

Po Basha, që e akuzoi Saliun kaq vonë, e kishte të vetin këtë akt, apo ia kërkoi superfuqia?

Këtë duhet ta dijë Saliu më mirë, sepse ai iku nga fushëbeteja me bisht ndën shalë.

Po SPAK-u, a i ka denoncuar krimet që përmendi Basha?

Sigurisht që i ka denoncuar ato, por edhe krime të tjera më të rënda.

Por, a do ta nisë SPAK-u procesin penal kundër Saliut?

Kjo pritet për t?u parë. Por SPAK-u nuk duhet të vonohet, se forcën e superfuqisë nuk e ka parë vetëm Saliu.

Të shohim këto ditë sesi do të vijonë ngjarjet, por SPAK-u është ngritur për të shpëtuar shqiptarët nga krimi organizuar dhe nga korrupsioni shtetëror i lidhur me të. Do të dalë dot SPAK-u nga kjo kërkesë dhe nga ky motiv historik?!?-shkruan Ngjela./CNA.al

Lajmet e fundit nga