LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kishin frikë që s’do mbushej salla”/ Baçi nxjerr në shesh “të palarat” e Bashës

2 Dhjetor 2021, 19:58, Politikë CNA

Deputeti Luan Baçi i është kundërpërgjigjur Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi i cili deklaroi me ironi se Fieri ka 431 delegatë dhe se për Berishën kanë firmosur 520.

Në një deklaratë për mediat, Baçi shprehu se para Kuvendit Kombëtar të 17 korrikut i është kërkuar nga Bardhi që të përfshijnë si delegatë dhe sekretarët e grupseksioneve, në mënyrë që të mbushet salla, pasi kishin frikë nga mospjesmarrja.

?Patjetër që e përfaqësoj Fierin De Facto. Situata edhe në Fier është e shkëlqyer për mënyrën si po ecet në këtë proces. Për herë të parë ka një zhvillim të brendshëm PD. Do të provojë të mbledhe kuvendin e jashtëzakonshem. 

Asnjëherë nukë shtë mbledhur nga delegatët. Është i veçantë. Kam informacion të plotë e të saktë. Delegatët që kanë marrë pjesë në 17 korrik për degën e Fierit, u bë një kërkesë me gojë nga Sekretari me porosi të kryetarit që të ishin delegatë të gjithë sekretarët e seksioneve. 

Ata kanë marrë mandat 4-vjeçar dhe në këtë kuvend të jashtëzakonshëm janë delegatë. Marr shkas nga një dalje e Bardhit që thotë se Fieri tallet me delegatët, për arsye se ka 431 delegatë dhe kanë firmosur mbi 520 delegatë që kanë firmosur. Është e vërtetë që kanë firmosur 520 delegatë madje 550.

 Sepse kemi vendosur të gjitha sekretarët e grupseksioneve. I kemi vendosur nga frika për mospjesmarrje në 17 korrik, pra nuk do mbushej kuvendi. Tani pretendohet që duhet të hiqen këta që janë shtuar. Kemi në Fier 226 kryetarë grupseksionesh, nga të cilët vetëm 45 kryetarë nuk kanë firmsour?, tha Baçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga