LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vettingu i politikanëve/ Basha i bie të njëjtës melodi

2 Dhjetor 2021, 11:31, Politikë CNA

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka risjellë në vëmendje Vettingun e politikanëve. Sipas Bashës, korrupsioni është origjina e të gjitha rasteve të moszbatimit të ligjeve. Ai bëri apel që të pranojnë të gjithë Vettingun e politikanëve duke shtuar se krimi po i vlen ?mish-ngrënësve të Nusretit? dhe kryeministrit me avion privat.

?Pavarësisht alarmit të ngritur dhe shumë raporteve të ndershme nga partnerët tonë, asnjë institucion i ndershëm nuk e vë ujin në zjarr as të hetojë. Ky kod heshtje që i përket mafias, zbulon ata që e kanë kthyer Shqipërinë në parajsë për të pastruar paratë. Origjina e të gjithë kësaj është korrupsioni. Kjo sallë duhet pastruar nga ata që janë pengesë për zbatimin e ligjit dhe nxisin krimin.

Pranoni Vettingun e politikanëve. Pastrimi duhet të vlejë edhe për politikanët. Sepse përgjegjësitë e politikanëve janë më të mëdha kundrejt interesit të qytetarëve“, është shprehur Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga