LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Po i imponojnë qasjen e tyre PD-së"/ Bushati: Edhe Amerika gabon, dhe kjo i duhet thënë

2 Dhjetor 2021, 19:48, Politikë CNA

Analisti Andi Bushati tha gjatë emisionit ?Shock? në Euronews Albania se qëndrimi i ambasadës amerikane që kërkon t?i imponojë PD qasjen e vet lidhur me figurën e Sali Berishës është shkallmim i demokracisë.

Sipas Bushatit, foltorja e Berishës e vuri në pikëpyetje këtë dogmë.

?Unë jam me atë pjesë të opinionit që kur mendon se arrin në analizën që edhe Amerika mund të gabojë kjo i duhet thënë dhe kjo meritë e madh i duhet njohur Berishës. Duken shumë folklorikë ata që i betohen Berishës se kanë 30 vjet që e mbajnë flamurin e amerikan por do ta heqin. Hapja e këtij debati në një shoqëri si e jona është pozitive?, tha Bushati./euronews

 

Lajmet e fundit nga