LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ferdinand Xhaferaj jep dorëheqjen nga PD e Durrësit/ Ky është i emëruari i Bashës

2 Dhjetor 2021, 14:40, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike për Durrësin, Ferdinand Xhaferaj, ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij.

Në vend të tij, është komanduar nga kryetari Lulzim Basha, Luan Hoti, i cili deri më tani mbante postin e sekretarit të degës të Partisë Demokratike.

Deri tani ende nuk ka detaje se kush ka qenë arsyeja që ka çuar Xhaferrajn drejt dorëheqjes dhe as ndonjë reagim nga ky i fundit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga