LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja, “stopojnë” përballë Lekut/ Këmbimi valutor, 19 Nëntor 2021

19 Nëntor 2021, 07:10, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja, “stopojnë” përballë Lekut/

Tregu valutor, duket se është stopuar. Prej disa ditësh monedhat e huaja, vijojnë të këmbehen si në shitje ashtu edhe në blerje, në vlera të njëjta.

Dollari amerikan në tregun valutor sot këmbehet në blerje me 104.1 Lekë dhe në shitje me 109.3 Lekë.

Euro blihet me 120 Lekë dhe shitet me 125 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.6 Lekë dhe shitet me 145.6 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.7 Lekë dhe shitet me 118.7 Lekë.

Ndërsa Dollari kanadez blihet me  82.6 Lekë dhe shitet me 87.6 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor për ditën e sotme, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga