LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro e qëndrueshme, Dollari dobët, kryeson Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 12 Nëntor 2021

12 Nëntor 2021, 07:38, Ekonomi CNA
Euro e qëndrueshme, Dollari dobët, kryeson Paundi britanik/ Kursi i

Dollari amerikan sot këmbehet në blerje 104 Lekë dhe shitet me 109.2 Lekë.

Euro sot blihet me 120.5 Lekë dhe shitet me 125.7 Lekë.

Paundi britanik blihet me 140.6 Lekë dhe shitet me 145.5 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.7 Lekë dhe shitet me 118.7 Lekë.

Ndërsa dollari kanadez blihet me 82.8 Lekë dhe shitet me 87.8 Lekë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga