LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dëbora Muzhaqi nuk është vonë, është e vonuar nga trutë

18 Nëntor 2021, 15:42, Politikë CNA
Dëbora Muzhaqi nuk është vonë, është e vonuar nga

Dëbora Muzhaqi, që prej shtatorit 2021 mban detyrën e ministrit të Shtetit për Rininë dhe Fëmijët.

Gjatë periudhës maj-shtator 2021 mbante detyrën e zëvendësministrit të Arsimit, Sportit dhe Rinisë.

Në periudhën janar 2019 deri mars 2021 ka qenë këshilltare e Jashtme pranë ministrit të Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes dhe anëtare e Komisionit për Rregullimin dhe Mbikëqyrjen.

Sot Partia Demokratike kërkoi dorëheqjen e Dëbora Muzhaqit nga posti i Ministres për Rininë dhe Fëmijët.

Kjo e fundit, pas ngjarjes në Fier, u pyet nga gazetarët lidhur me masat konkrete që janë marrë në lidhje me rastet e abuzuara.

Dëbora fillimisht u ndal e buzëqeshur dhe mori pozicion e gatshme për intervistë.

Por pasi dëgjoi pyetjen u kujtua që kish shumë punë.

?Unë jam shumë vonë dhe më duhet të lëviz?, tha Muzhaqi duke anashkaluar interesimin e gazetarëve për nismën ligjore për krijimin e regjistrit shtetëror me autorët e krimeve seksuale, të depozituar në Kuvend.

Në një reagim në rrjetet sociale, pas deklaratave të Muzhaqit, deputetja demokrate Ina Zhupa kërkoi dorëheqjen e saj.

Mos pretendoni kaq shumë nga Dëbora!

Dëbora iku duke thënë se ishte vonë.

Me sa duket nuk kish lexuar shtypin dhe as kish parë lajme.

Ose edhe nëse i kish bërë të gjitha këto, Dëbora nuk kuptoi, nuk priste dhe as parashikonte që gazetarët mund ti drejtonin ndonjë pyetje lidhur me ngjarjen.

Dëbora nuk ka faj!

Zogëza që ditën e mbylljes së fushatës për zgjedhjet e 25 Prillit, lexoi duke u zgërdhirë një tekst që ja kishin përcjellë në celular, nuk ka faj.

Askush nuk i kish nisur sot ndonjë tekst në celular.

E vërtetë që nuk do arrinte dot ta mësonte që ta thosh pa mbajtur celularin përpara hundës!

Por ama nëse do ja kishin nisur ajo do ish përpjekur ta lexonte.

Por sot nuk i kish nisur tekst askush!

Mbase nga droja se Dëbora do ish zgërdhirë sërisht duke e lexuar siç u zgërdhi kur lexonte 48 ore përpara ditës së zgjedhjeve.

Dëbora Muzhaqi sot nuk ish vonë.

Dëbora ka veç nji problem me vonesat në lexim, në të kuptuarin e atyre që lexon, në të kuptuarin se përse hyn e del nëpër zyra si dhe në përvetësimin e shqipes.

Dëbora nuk është kurrë vonë sepse askush nuk pret gjë nga ajo.

Është vetëm pak si e vonuar!/CNA.al

Lajmet e fundit nga