LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi i rëndë në Fier dhe arroganca e qeverisë/ Ministrja shmang median: Nuk kam kohë

18 Nëntor 2021, 15:28, Politikë CNA
Krimi i rëndë në Fier dhe arroganca e qeverisë/ Ministrja

Vrasja makabër në Fier, ku një 8 vjeçar humbi jetën tragjikisht nga fqinji i tij 38 vjeçar ka sjellë reagime të shumta të opinionit publik, por jo vetëm.

Rrjetet sociale ?zienin? për dy ditë rresht për ngjarjen e rëndë, e ndërsa qeveria ?Rama 3? ka shtuar një ministri të re, atë të dedikuar për Fëmijët dhe Rininë nuk pati asnjë lloj reagimi.

Bora Muzhaqi nuk e mori mundimin këto dy ditë të jepte vetë një mesazh publik për ngjarjen, qoftë edhe për të ngushëlluar familjen, e jo më për të marrë përgjegjësi.

Gjithsesi, gazetarët i prenë sot rrugën ministres të qeverise duke i kërkuar një koment.

Por Muzhaqi me arrogancë konfirmoi që në fakt koha nuk i mungonte, dhe filloi të jap leksione për median.

Sjellja e saj ka sjellë një fertunë reagimesh në rrjetet sociale, të cilat evidentojnë papërgjegjshmërinë e ministres për të dhënë përgjigje për një çështje që është drejtpërdrejt në fushën e saj të përgjegjësisë dhe për të cilën qytetarët shqiptarë e paguajnë./CNA.al

Lajmet e fundit nga