LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Veprime të ulta e të pamoralshme”/ Sekretari i FRPD “shuplakë” Bashës

5 Nëntor 2021, 19:21, Politikë CNA

Sekretari i FRPD u shpreh se vendimi i Lulzim Bashës shkel rëndë statutin, duke theksuar se veprimi i tij vjen pas firmosjes se 75% e anëtarëve të FRPD për të qenë pjesë e Foltores.

Për mediat, pas përfundimit të mbledhjes, ai tha se veprimet e Bashës janë të ulta dhe të pamoralshme.

Ky është veprim. Veprimi i ndërmarrë shkel rëndë statutin. Gjithashtu ky veprim shkel statutin e PD duke tejkaluar kompetencat e kryetarit. Ky veprim vjen pas firmosjes në masën 75% nga anëtarët e FRPD-së për të marrë pjesë te Foltorja. Ky veprim vjen pasi kryetari deklaroi se do marri pjesë në Foltore. E konsiderojmë nul. I bëjmë thirrje Bashës, që nuk do të lejojmë tentativa kërcënimi. Nuk lejojmë shkeljen e rregullave. Të tërheqë menjëherë lajmërimin e nxjerrë. E konsiderojmë hakmarrje ndaj FRPD-së. Statusi përcakton qartë hapjen e zgjedhjeve e përcakton FRPD. Së shpejti do ju dërgoj statutin e PD-së. Veprime të ulëta, të pamoralshme”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga