LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet lidhja e Bashës dhe kunatit me oligarkët

21 Tetor 2021, 13:32, Politikë CNA
Zbulohet lidhja e Bashës dhe kunatit me oligarkët

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Indrit Hoxha ka komentuar deklaratat e kreut në detyrë të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në drejtim të biznesmenëve të mëdhenj, të cilët ai i quan oligarkë.

I ftuar në ?Breaking?, në Top News, Hoxha tha se Basha ka marrë vila tek ata që ai i quan oligarkë, ndërsa kunati ka marrë zyrat.

?Basha flet në parlament për oligarkët ndërkohë që vetë ka makinë ndër më të shtrenjtat dhe super vila te Gon Papuli. Po ashtu kunati  ka pas zyrat tek një tjetër biznesmen që pasi iki kunati e akuzoi. Atëhëre pse flet për oligarkët dhe i shan, se marr vesh.?-tha Indrit Hoxha.

Ndërsa duke u ndalur tek shkarkimet e anëtarëve të PD, Hoxha tha se ?Kjo është një luftë intrigash si çdo vendim që ai merr, qoftë vendimi për shkarkimin e zotit Baçi, edhe vendimi për shkarkimin e zotit Noka apo dhe largimi i Bylykbashit më herët nga ?Zgjedhorja?.

Sipas tij, këto janë thjeshtë presione që Basha kërkon tju bëjë deputetëve të PD, për ti intimiduar dhe larguar nga Berisha.

?Basha e ka humbur busullën e tij. Nuk ka asnjë takim përveç disa deklaratave nga shkallët e PD, sepse deri atje shtrihet pushteti i tij, deri tek shkallët?-theksoi Hoxha./CNA.al

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar ?kryqëzon? Bashën/ Nëse ka një llum, ai është kreu i PD

Deklarata e fortë/ Ja pse i interesonte Bashës që Berisha të shpallej non-grata  

Lajmet e fundit nga