LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë/ Ja pse i interesonte Bashës që Berisha të shpallej non-grata  

21 Tetor 2021, 13:08, Politikë CNA
Deklarata e fortë/ Ja pse i interesonte Bashës që Berisha të

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Indrit Hoxha ka bërë një deklaratë të fortë sot në studion e emisionit ?Breaking?, në Top News.

Duke u ndalur tek shpallja e ish-kryeministrit Berisha non-grata nga DASH, Hoxha tha se kjo i interesonte kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Sipas tij, ky është një pazar mes Ramës dhe Bashës.

?Bashës i interesonte shpallja e Berishës non-grata, sepse tani ai thotë se PD është vëtëm e tij. Ky është pazar me Ramën. Të dy ata pastaj janë në pazar me mentorin George Soros, i cili ka kapur si mazhorancën ashtu edhe opozitën. Kjo është arsyeja e vetmë. Pastaj kam edhe një sugjerim per deputetet e PD. Të mos votojnë asnjë ligj për ndryshimet kushtetuese të cilat i interesojnë vetëm Ramës. Në të kundërt edhe ata do të bëhën pjesë e pazarit të tyrë. Ata të bëjnë opozitë jo të miratojnë ligje në favor të Ramës.?-tha Indrit Hoxha./CNA.al

07:28 Politikë

Test Link

Test LinkBrenda kultit global të Al Kapones/ Pse gangsteri i...

Lajmet e fundit nga