LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tradhëtar, i pabesë, gjarpër”/ Nuk ndalet revolta e demokratëve kundër Bashës

21 Tetor 2021, 08:02, Politikë CNA

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e sotëm është zgjuar sërish me ?llumin? e politikës.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha ka shpërndarë një pjesë të fjalimit të djeshëm nga bashkëbisedimi me gazetarët, ku flet për Vettingun në politikë.

Sipas tij është në interesin e të gjithëve që politika të pastrohet nga llumi i tranzicionit, nga njerëzit që e kanë mbajtur për 30 vite duke u pasuruar.

Por, pas këtij postimi demokratët kanë shpërthyer në komente kundër Lulzim Bashës, të cilin e quajnë të pabesë dhe tradhëtar.

?Ik o i pabesë. Ti je llumi i politikës. Duhet filluar nga ti duhet pastrimi i politikës! Ik ik?-shkruan një komentues.

Më tej një tjetër shkruan ?Po kush të beson. Vetëm servilat. Vetëm ata që rrinë për një vend pune, po kjo nuk i shërben vendit tonë?.

Po ashtu një tjetër shkruan ?Po kush do e bëjë këtë Vetting? SPAK-u i Edi Ramës ? Ju të dy do dilni të larë?

” Do fundosni ” Sali Berishën? Se për këtë po e bën ë? Tradhëtar i pabesë. Sali Berisha paska mbajtur gjarprin në gji?.

Më poshtë disa nga komentet e ndjekësve të Bashës në rrjetet sociale./CNA.al

Video/ Basha ?zgjohet? me llumin e tranzicionit

07:28 Politikë

Test Link

Test LinkBrenda kultit global të Al Kapones/ Pse gangsteri i...

Lajmet e fundit nga