LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjatja e mandatit të Vettingut/ Yuri Kim mesazh Kuvendit

21 Tetor 2021, 12:41, Politikë CNA
Zgjatja e mandatit të Vettingut/ Yuri Kim mesazh Kuvendit

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim i ka drejtuar një mesazh Kuvendit të Shqipërisë, ndërsa deklaron se duhet të kalojë reformën kushtetuese për zgjatjen e mandatit të Vettingut.

Po ashtu ajo shton se palët duhet veprojnë sipas rekomandimeve të OSCE/ODIHR për zgjedhjet.

?Takova sot ambasadori e OSBE, Vincenzo Del Monaco, për të diskutuar një sërë çështjesh. Ne jemi dakord që, në përputhje me rekomandimin e IMO -së, Parlamenti duhet të kalojë reformën kushtetuese për të zgjatur mandatin e vettingut. Gjithashtu pajtohen që autoritetet dhe palët duhet të veprojnë sipas rekomandimeve të OSCE/ODIHR mbi zgjedhjet,? shkruan ambasadorja Kim./CNA.al

07:28 Politikë

Test Link

Test LinkBrenda kultit global të Al Kapones/ Pse gangsteri i...

Lajmet e fundit nga