LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha në krye të PD?/ Soreca: Jemi gati të bashkëpunojmë

21 Tetor 2021, 12:23, Politikë CNA
Berisha në krye të PD?/ Soreca: Jemi gati të

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca nëpërmjet një prononcimi për mediat nga qyteti i Korçës, ka lënë të hapur mundësinë e bashkëpunimit të BE-së me ish-kryeministrin, Sali Berisha.

Pyetjes së gazetarëve nëse BE do të bashkëpunonte me Berishën, në rast se ai vjen në krye të PD-së, Soreca iu përgjigj duke shprehur se ?ne bashkëpunojnë me të gjitha forcat politike?.

?Ne punojmë me të gjitha forcat politike, ne kemi bashkëpunuar me PD edhe kur ajo ishte jashtë Kuvendit dhe ne do të ndjekim zhvillimet brenda partisë, asgjë nuk do të ndryshojë. Ne do të vazhdojmë të punojmë me të gjitha forcat politike?,-deklaroi Soreca.

Kjo deklaratë vjen në një kohë kur ish-kryeministri Sali Berisha ka zbritur në terren dhe po zhvillon takime me demokratët në çdo qytet, në kuadër të ?Foltores?.

Berisha kërkon shkarkimin e Bashës si kryetar i PD, bashkimin e së djathtës dhe kthimin e PD-së në vlerat e saj demokratike.

Nga ana tjetër kujtojmë këtu se SHBA, e ka shpallur non-grata ish-kryeministrin Berisha.

Ndërsa, Lulzim Basha pas shpalljes së vendimit të DASH, me një vendim personal dhe të pakonsultuar me strukturat e partisë, përjashtoi Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD./CNA.al

07:28 Politikë

Test Link

Test LinkBrenda kultit global të Al Kapones/ Pse gangsteri i...

Lajmet e fundit nga