LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD dorëzon propozimet për ndryshimet kushtetuese/ Ja firmëtarët

21 Tetor 2021, 15:31, Politikë CNA
PD dorëzon propozimet për ndryshimet kushtetuese/ Ja

Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend amendamente për ndryshimet Kushtetuese.

Konkretisht amendamentet e PD-së për Ndryshimet Kushtetuese janë fokusuar  për reformën zgjedhore, reformën territoriale dhe vettingun e politikanëve.

CNA.al. ka siguruar dhe listën e firmëtarëve, ku mes emrave të Bashës dhe Gazmend Bardhit janë edhe ai i Luan Bacit, Enkelejd Alibejat, Tritan Shehu, Helidon Bushati, Belind Këllici, Alfred Rushaj,Oriola Pampuri etj.

Sipas Bashës, këto amendamente synojnë kthimin e Shqipërisë në shina. Ndërkohë që nga ana tjetër Rama është shprehur i gatshëm për të dëgjuar propozimet e PD, por ka përjashtuar kategorikisht mundësinë e negocimit nga ndërkombëtarët për tu ulur në tryezë me PD./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga