LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Berisha shëtitje në Gjirokastër/ Takime me qytetarët

6 Tetor 2021, 11:53, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e sotme zhvillon ?Foltoren? e radhës me demokratët.

Takimi zhvillohet në orën 18:00 në Hotel Olimpik të Gjirokastrës.

Por, ndërkohë mësohet se tashmë Berisha ka mbërritur në qytetin e Gjirokastrës, ku është pritur nga demokratët dhe ka zhvilluar biseda me ta.

Ashtu sikurse shikohet edhe nga fotot e siguruara nga CNA.al, para zhvillimit të Foltores Berisha ka shëtitur në Gjirokastër, në kafe, ku ka takuar qytetarë dhe ka zhvilluar biseda me ta.

Në krah të Berishës qëndron dhe deputeti i PD, Tritan Shehu, i cili është një nga njerëzit e rreshtuar në krah të ish-kryeministrit, që pas vendimit të Lulzim Bashës, për ta përjashtuar nga grupi parlamentar.

Kujtojmë këtu se më parë Berisha ka zhvilluar takime në Tiranë, në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Shkodër, ku është pritur me brohorima nga mijëra demokratë, të cilët e shohin si shpresë për Opozitë përballë Qeverisë./CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

cna lajm aktualitet

Lajmet e fundit nga