LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tentativa për dhunë në protestën e shoqërisë civile?/ Luli nxjerr “Babalen” në media

6 Tetor 2021, 12:41, Politikë CNA

Ambasada Amerikane paraditen e sotme, paralajmëroi shtetasit amerikane që të bëjnë kujdes pasi sot është njoftuar një protestë politike, duke iu referuar PD.

?Shmangni tubimet e mëdha dhe çdo zonë ku demonstratat janë të pashmangshme ose të vazhdueshme. Jini të vetëdijshëm për rrethinën tuaj. Monitoroni mediat lokale për përditësime?, paralajmëropnte ambasada qytetarët e saj.

Ambasada Amerikane ndër të tjera flet edhe për dhunë.

?Ndërsa shumë ngjarje të mëdha publike mund të zhvillohen në mënyrë paqësore, disa situata mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme“, thuhet më tej në njoftimin e  Ambasadës Amerikane.

Ndërkohë që Lulzim Basha është vënë para nga demokratët të cilët kërkojnë largimin e tij, ka përdorur deputetin Ervin Salianji, ?Babalen?, për të thënë se nuk e ka organizuar ai protestën.

Në fakt protesta është organizuar nga qytetarët në rrjete sociale, po Lulzim Basha, në vijimësi të marrëveshjeve me kryeministrin Edi Rama është i destinuar ta prishë.

Salianji është shfaqur në News 24, duke mohuar që PD të kishte lidhje me protestën.

Ai nuk është përgjigjur,ndërsa është pyetur për pjesëmarrje.

?Protesta për rritjen e çmimit të energjisë elektrike dhe karburanteve dhe e produkteve të shportës është protestë e shoqërisë civile dhe jo e PD-së.

Ne mbështesim çdo lloj proteste dhe reagimi qytetar?, ka thënë Salianji./CNA.al

Lajmet e fundit nga