LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Prostituta informacioni, injorantë”/ Rama: Është mendimi im për gazetarët

6 Tetor 2021, 11:39, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga media spanjolle ?El Pais?, për marrëdhënien me gazetarët.

Rama herë pas here ka përdorur etiketime , për gazetarët të tipit si, ?prostitutat e informacionit?, ?parazitët?, ?pijanecët?, ?armiqtë? ose ?injorantët?.

?Unë nuk ofendova personalisht askënd,? shton ai, ?Unë thjesht fola për fenomenin e lajmeve të rreme, akuzat, akuzat e pabazuara?pjesë e asaj që unë e quaj gazetari dembele. Dhe kush ndihet i fyer, ndoshta ai ka një problem?, është shprehur Rama për median spanjolle./CNA.al

Lajmet e fundit nga