LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Basha si “zjarrfikës” i Ramës/ Si po tenton të “fikë” protestën e Shoqërisë Civile

6 Tetor 2021, 12:15, Politikë CNA

Shoqëria Civile ka paralajmëruar sot mbajtjen e një proteste para Kryeministrisë, për të kundërshtuar rritjen e çmimeve.

Thirrjet për t?u grumbulluar para Kryeministrisë nisën nga rrjetet sociale, ndërsa protesta pritet të mbahet në orën 17.00.

?Ja ashtu rastësisht! Kam një punë dhe rruga më bie nga: Kryeministria të mërkurën, ora 17:00,?-shkruhet në posterin e përgatitur për këtë protestë.

Por, ndërkohë duket se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po tenton të ?fikë zjarrin? popullor, duke tentuar që ta kthejë në protestë politike.

CNA.al ka siguruar një foto, ku në grupin e PD, bëhet thirrje që të marrin pjesë në protestën e organizuar nga Shoqëria Civile.

Në fakt kjo nuk është hera e parë që Lulzim Basha tenton të bëjë ?zjarrfikësin? e urrejtjes popullore kundër Ramës, duke fikur protestat kundër tij.

Një gjë të tillë tentoi ta bënte edhe në protestat studentore në dhjetor të vitit 2018. Po ashtu basha tradhëtoi edhe djemtë e Kukësit, në protestën kundër vendosjes së Traut në Rrugën e Kombit.

Protesta u fillua nga qytetarët, më pasi u bashkua edhe Basha, duke e shndërruar në protest politike. Dhe në fund djemtë e Kukësit u braktisën burgjeve dhe dyerve të gjykatave./CNA.al

Basha, zjarrfikësi i urrejtjes popullore ndaj Ramës

PD-së i mungon Gandi/ Luli ?zjarrfikësi? i urrejtjes popullore

Lajmet e fundit nga