LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk morën pjesë në votim për shkarkimin e Metës/ Zbardhen emrat  e deputetëve

9 Qershor 2021, 13:21, Politikë CNA

Ilir Meta është Presidenti i parë në historinë e Shqipërisë që shkarkohet me votë nga deputetët.

Shkarkimi i tij erdhi  pas nismës së ndërmarrë nga 55 deputetë socialistë dhe hetimeve nga Komisioni i Posaçëm Parlamentarë.

Në procesin e votimit morën pjesën 115 deputetë ndërsa 7 prej tyre munguan.

Deputetët që nuk morën pjesën në votim, janë Ambra Borova, Rudina Hajdari, Enada Kapllani, Korab Lita, Jetmira Raboshta, Olta Xhaçka dhe Fidel Ylli./CNA.al

Lajmet e fundit nga