LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Tradhëtoi vendin dhe poshtëroi institucionin”/ Rama nuk e humb shkarkimin e Metës

9 Qershor 2021, 10:35, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama nuk e ka humbur seancën për shkarkimin e kreu të Shtetit Ilir Meta.

Nga Bullgaria ku ndodhej për vizitë, Rama është kthyer në Kuvend, ku ka deklaruar se Ilir Meta ka tradhëtuar vendin ndaj duhet të shkarkohet.

??Ilir Meta ka tradhtuar misionin e presidentit të Republikës së Shqipërisë .Meta ka poshtëruar Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, ka shembur institucionin e garantit të Unitet, ka dhunuar kufirin jetik të ndarjes së pushteteve në demokracinë parlamentare. Ilir Meta ka turpëruar Shqipërinë dhe shqiptarët në marrëdhënien me SHBA, ka zhgarravitur fytyrën e shqiptarëve në marrëdhënie me të huaj.

Meta i ka humbur plotësisht dhe përfundimisht të gjitha shanset për t?u kthyer në binarët, nuk mund ta mbajmë në kurriz, prandaj ky parlament duhet të ushtrojë  vullnetin e 90% të shqiptarëve për ta shkarkuar nga detyrës, keqardhje për mikun tonë të dikurshëm, por Meta i sotëm nuk mund ta mbajë këtë status?, shprehet kryeministri Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga