LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasjet për Shoqatën e Bashkive/ Ish-ministri i Ramës: Nuk i duhet as dreqit

9 Qershor 2021, 08:12, Politikë CNA

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Yli Manjani ka reaguar në lidhje me vendimin për shkarkimin e Voltana Ademit, si kryetare e Shoqatës së Bashkive.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se ajo Shoqata e Bashkive në kushtet e monizmit nuk i duhet as dreqit.

?Dmth, ajo Shoqata e Bashkive në kushtet e monizmit nuk i duhet as dreqit.

Se kush është emri i monistit që e drejton, ska asnjë rëndësi.

Të vetmen rëndësi që ka, dmth kishte, është ndjekja deri në fund e padisë në Gjykatën Kushtetuese. Detyrë të cilën shoqata e kreu dhe nuk ka se si ta zhbëjë, sepse e ka në dorë vetë gjykata tashmë.

Pra me pak fjalë Gjykata duhet të shqyrtojë ligjshmërinë e atyre të votuarve lokalë, që dje bënë lajme se morën shoqatën.

Shoqatën ta marrin e ti pijnë lëngun, se ska më asnjë interes. Që ajo, shoqata pra, do rrisë demokracinë lokale është fiksion dhe totalisht qesharake në këto kushte.?-shkruan Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga