LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama takim me presidentin Radev/ Dialog për zgjidhjen e ngërçit mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut

9 Qershor 2021, 06:42, Politikë CNA

Kryeminsistri Edi Rama ka zhvilluar një takim me presidentin Rumen Radev ku kanë diskutuar për marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale.

Rama gjithashtu tregon se është diskutuar për nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut.

?????Sofje – Mëngjes pune me Presidentin Rumen Radev mbi marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut (çka momentalisht pengon edhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare BE-Shqipëri)?

#Blagodarja

#Faleminderit?, shkruan Rama në postimin e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga